fbpx
Профессиональный ремонт фотоаппаратов в Николаеве и по Украине Временно не работаем: все контакты через Viber: +380632847131 или Telegram @photo-parts

За п'ять років збору статистики по ремонтам різної фототехніки накопичилося безліч корисної інформації щодо типових несправностей і «живучості» фотоапаратів, об'єктивів і спалахів. Статистика виписана на 01.06.2018.

Інформація в даній статті відсортована по частоті влучень апаратів в ремонт. Відразу обмовимося, що велика кількість потрапляють в ремонт примірників певної моделі не обов'язково означає якийсь дефект виробництва або типовий дефект. Дуже може бути, що дана модель вкрай популярна у фотолюбителів (як, наприклад, китовий об'єктив Nikon 18-55 VR), або вкрай ліквідна на вторинному ринку і ремонтується «до останнього» (як легендарні Canon 5D або Nikon D700). У статті ми обов'язково вкажемо, що призвело до частих «влучань» до ремонту, популярність або якийсь прорахунок інженерів.

 

Отже, абсолютне перше місце серед всієї фототехніки, що надійшла на ремонт, займає Nikkor 18-55 VR зі 137 випадками ремонту.

Поломка байонета NikonСліди зносу на статорі двигуна

З цим показником він переплюнув навіть найбільш ламку «мильницю» Olympus FE340, що говорить про просто дивовижну кількість цих об'єктивів на руках. З чим же приходять в ремонт ці об'єктиви? Так, заводські недоробки є, але найбільша кількість даних об'єктивів в ремонт приходить через порушення умов експлуатації. Іншими словами - кидають. Якщо такий об'єктив з фотоапаратом впустити трохи навскіс, ламається байонет. Об'єктив неможливо встановити на камеру, він вивалюється. Якщо упустити на передню лінзу, розлітаються напрямні втулки передньої лінзи. Передня лінза сильно бовтається, іноді заклинює трансфокатор, фокус. Довільний край кадру «милить». Їх заміна обійдеться дорожче заміни байонета. Ці два дефекту сміливо можна віднести до слабких місць даного об'єктива. Тому порада власникам просто - не кидайте свою техніку. Рідше, але все ж статистично відчутно, відбувається відмова ультразвукового двигуна фокусування. Симптоми - відмова фокусуватися, можливий скрип при фокусуванні замість самої фокусування. Цей дефект найбільше б'є по кишені, новий двигун обходиться в порівнянну ціну з справним вживаним об'єктивом.

 

Впевнене друге місце по частоті потрапляння в ремонт - Canon 5D - 109 апаратів.

Зламана опора дзеркала: дзеркало перекриває частину кадруЗламані шторки затвора

Невже це погана і ненадійна камера? Зовсім ні, «п'ятак» свого часу зробив величезний прорив, подарувавши повнокадровий сенсор масам. І сьогодні це найдоступніший повонокадровий фотоапарат для початківця фотографа. Нехай деякі технічні параметри не дотягують навіть до сучасних бюджетних дзеркалок, картинку камера дає відмінну. Але вік і пробіги змушують перший 5D бувати дуже часто в сервісі.
Типових слабких місць вистачає. Найпростіше і легко ремонтується: вихід з ладу шторки затвора. Шторки коштують трохи, робота по їх заміні налагоджена і не вимагає подальшого юстування фотоапарата. Вихід механіки затвора з ладу цілком теж зустрічається, і тут ми змушені засмутити власників «первоп'ятаків». Нових затворів для заміни вже не дістати. Canon припинив підтримку цієї моделі ще в 2014 році, і з тих пір всі залишки нових затворів вже розпродані. Залишилися вживані і відновлені затвори в зборі. Вони повернуть працездатність фотоапарата, але гарантію на подальший пробіг вони не дадуть.
Наступна загальна хвороба цього фотоапарата - відвал дзеркального елемента від оправи. Сама по собі проблема не страшна, дзеркало відмінно вклеюється на місце, додатково встановлюються упори, що не дають дзеркалу вискочити повторно. Однак, нам часто трапляються фотоапарати з дзеркалом, залитим суперклеєм, без дзеркального елемента, дуже подряпаним дзеркалом. У таких випадках ремонт обходиться трохи дорожче.
На великих пробігах (більш 200к) дуже часто тріскається оправа дзеркала. Дзеркало не піднімається повністю, залишаючи чорну смугу знизу кадру. Це важка несправність, яка надійно не ремонтується, крім як заміною всього дзеркала на нове. Окремо дзеркало не поставлялося, і всі варіанти - це різного ступеня старі запчастини. Якщо власник бажає встановити нову запчастину, ми пропонуємо міняти весь дзеркальний механізм в зборі.

Поверхня фільтра матриці після дуже невдалого чистки

Для любителів почистити матрицю ця модель також містить сюрприз, у Canon 5D небезпечно чистити матрицю будь-яким контактним способом. Фільтр перед матрицею настільки ніжний, що дряпається дивно добре навіть з максимумом пересторог. Мало нам довелося побачити матриць з ідеальною поверхнею. На жаль, цей дефект не усунути, новий фільтр матриці або матрицю за прийнятні гроші знайти неможливо.
Решта дефектів не так часто зустрічаються, щоб говорити про «тіповуху», але ми їх перерахуємо:
- не читає карту пам'яті. Причина: загнуті або зламані піни картоприймача. Ремонт: заміна окремих пинів.
- не включається після оновлення ПЗ. Причина: недосконала прошивка аналогової частини, може бути стерта навіть при перемиканні фотоапарата в сервісний режим. Ремонт: заміна плати D-PCB або мікросхем флеш-пам'яті.
- видає страшні  звуки при установці батареї і не взводить дзеркало. Причина: знос мотора з шестернею в блоці взводу дзеркала і затвора. Ремонт: заміна двигуна з шестернею на нові.

 

Якщо на першому місці в нашому чарті стояв кутовий об'єктив Nikon, то де ж симетрична відповідь від Canon? На третьому місці якраз такий. Canon 18-55 IS - 105 звернень.

Шестерні що страждають від удару

Не будемо давати оцінку якості цього кита з точки зору фото (він дуже простий по конструкції, навіть примітивний), але скроєний він міцніше Никонівського побратима. Падіння переживає куди як простіше. При ударі в редукторі автофокусу гарантовано ламаються зуби у двох шестерень. Ремонт такої несправності нескладний і недорогий.
Пластиковий байонет у canon майже не ламається.
Але ідеальних об'єктивів не існує, і цей має слабке місце з народження - шлейф автофокусування. Від інтенсивного крутіння «зумом» він переломлюється досить скоро, викликаючи відмову системи фокусування. Мотор стоїть при спробі сфокусуватися, але якщо «хобот» об'єктива провернути до упору проти годинникової стрілки, об'єктив одноразово сфокусується. Власників має тішити, що ремонт простий і не дорогий.

 

4 місце - Nikon D3100 - 87 звернень, Nikon D5100 - 57 звернень.

Ці фотоапарати займають перші рядки нашого рейтингу не через погану конструкції, а через величезну популярність у народу. D3100 і D5100 мають майже однакову конструкцію, і дефекти теж однакові. Слабких місць, в принципі, ці фотоапарати не мають зовсім. Вони працюють і працюють, поки господар його не стукне або не втопить.
80% звернень з цим фотоапаратом відбувається після удару, на екрані горить напис «натисніть спускову кнопку ще раз», при цьому дзеркало не піднімається. Причина такого дефекту в клині механізму дзеркала, ремонт не вимагає заміни запчастин і виконується максимально швидко. Рідше після удару злітають шторки затвора з важелів, фотографії виходять чорні або з смугами. Ремонт так само не є великою проблемою. Іноді після хорошого струсу відмовляє режим LiveView, хоча звичайний режим працює. Причина в контактах програмної шестерні, які не розраховані на великі удари. Більше типових несправностей нам згадати не вдалося, а більшу частину звернень складають «потопельники» і жертви некомпетентного ремонту.

 

На п'ятому місці ще один «кит» - Nikon 18-105 VR, 85 звернень.

Пелюстки діафрагми розсипані і зажував

Вкрай вдалий об'єктив, хоч і не без «фірмових» слабких місць.
Це, головним чином, пластиковий байонет (такий же як і у 18-55, міняти просто і не дорого).
Друга фірмова болячка пов'язана з ультразвуковим двигуном фокусування, які виходять з ладу абсолютно непередбачувано і часто. Але так як об'єктив дорожче і краще 18-55, мотор тут міняти однозначно варто.
З особливостей також відзначимо слабку діафрагму, яка охоче розсипається при ударах. Якщо продовжити використання об'єктива і змінювати фокусну відстань, ремонт цього дефекту ускладнюється тим, що пелюстки (7 штук) встигають пережуватися механізмом, і їх треба міняти повністю або частково.

 

6. Canon 5D Mark 2 - 76 звернень.

Безперечний «хіт» Canon, гідна заміна Canon 5D. Всі без винятку слабкі місця першого «п'ятака» враховані і доопрацьовані. Та й загального в конструкції з Canon 5D там немає нічого, крім шторок затвора. Все в цьому фотоапараті відмінно: дзеркало не вивалюється (встановлені металеві притискні пластини), не тріскається, затвор механічно непоганий.
Найпоширеніший дефект - поломка шторок затвора. Вони повторюють конструкцію попередника, і так же легко ламаються. Але відбувається це досить непередбачувано, і на пробігу в 80 тисяч кадрів, і 480 тисяч. Загалом, до слабких місць цю несправність віднести не можна.
Решта випадків ремонту вкрай різноманітні, і в основному є наслідком активного або недбалого використання.
- не бачить карту CF (загальна несправність всіх камер з картою CompactFlash)
- не переходить в режим LiveView і не зберігає кадр (проблема з платою живлення)
- не включається після удару / попадання вологи і т.п.
- помилка затвора (помилка 30) при механічно справному затворі (дефект електроніки затвора)

Окремий тип ремонтів - відновлення та налаштування фотоапарата після майстрів з низькою кваліфікацією. Справа в тому, що цей фотоапарат вже містить масу точок юстування, і навіть заміна шторок затвора без повторної юстування матриці не може бути виконана. Роз'єми дисплея і клавіатури трохи хліпковаті, і легко ламаються недосвідченими ремонтниками. У цю модель (не кажучи про більш нові) ми не радимо лазити самостійно навіть заради дрібного ремонту, занадто багато там можна наламати або розстроїти.

 

7. Пара Nikon D80 і Nikon D90 - по 75 звернень

Шестерня взводу затвора

Незважаючи на різні покоління, дефекти у них спільні. D80 - заводська недоробка програмної шестерні, просто розвалюється з часом. Дефект проявляється у вигляді постійної помилки на ч/б дисплеї (err), яка не прибирається натисканням на кнопку спуска. Ремонт не вимагає заміни деталей, і не викликає проблем.
І у D80 і у D90 згодом тріскається шестерня на валу двигуна взводу затвора і дзеркала. При спробі зробити кадр дзеркало стоїть на місці, а мотор видає безпорадне дзижчання. Дефект масовий, але шестерні доступні для заміни.
У Nikon D90 змінена конструкція шторок затвора, і вони ламаються кілька частіше, ніж на фотоапаратах такого ж класу.

 

8. Nikon D700 - 70 ремонтів.

Знос ексцентрика Nikon D700Порівняння оригінальної і литий запчастиниполомка затвора

Незважаючи на поважний вік, семисотка залишається актуальним і дуже серйозним фотоапаратом з претензією на про- рівень.
Запас міцності феноменальний, і гарантійний пробіг цей фотоапарат виходжує без проблем. Але на момент написання статті залишилося мало примірників Nikon D700 з пробігами менше 150 тисяч спрацьовувань. Багато «тушок» переступили 500-тисчний кордон. На такому пробігу, звичайно ж, вилазять типові проблеми.
Залипає дзеркало в верхньому положенні - гарантований дефект після 150-200 тисяч кадрів. Причина - вироблення в силуміновому кулачку взводу дзеркала.
Оцінити ступінь зносу дуже просто, достатньо без об'єктива притиснути важіль діафрагми вниз, і зробити спуск. Якщо дзеркало залипнуло - фотоапарату ходити ще тисяч 20-30, після дзеркало буде залипати завжди.
Ремонт в даному випадку полягає в заміні силумінового ексцентрика на сталевий. Заміна буде ходити без зносу до кінця служби фотоапарата.
Затвор, всупереч поширеній думці власників, виходить з ладу дуже рідко. Нам траплялися фотоапарати з більш ніж мільйонним пробігом і рідним затвором. Така надійність обумовлена конструкцією затвора, вона складна, надлишкова і ґрунтовна. Але за величезний гарантований пробіг є своя плата, новий затвор або шторки затвора коштують набагато дорожче, ніж у аналогічних фотоапаратів. Слабкі місця є і в цьому вузлі, часто ламається металева вилка утримання першої шторки. Симптоми - помилка на верхньому дисплеї і темний кадр, видно, що затвор зводиться, але не відкривається. Втішає, що така неприємність загрожує вже дуже «побіглим» фотоапаратам, за нашою статистикою раніше 300-400 тисяч затвори летять рідко.
Гумки це загальна проблема всіх Ніконов, але у D700 ця проблема вилазить першою. Гумка під хват розбухає, відклеюється і починає заважати. Способи відновлення розмірів за допомогою розчинників діють не дуже, а китайські копії погано приклеюються до металу корпусу. Нові оригінальні гумки можуть неприємно здивувати ціною будь-кого.
З іншими несправностями цей фотоапарат практично не приходить в ремонт.
Висновок: Лагодити Nikon D700 дорого, хоча і робити це доведеться рідко.

 

9. Nikon D7000 - 54 ремонту.

Затвор D7000, весь з пластмаси

Фотоапарат нової хвилі, спадкоємець Nikon D90. На жаль, яскрава ілюстрація принципу «новий - не означає краще». З споживчої точки зору D7000 і його со-платформеннікі Nikon D7100, D7200 хороші. З точки зору надійності тут присутній якийсь регрес.
Переважна кількість цих камер приходять в ремонт з дефектом затвора на досить скромних пробігах - проблеми починаються у цифри 90-120 тисяч. Ламаються шторки затвора, механізм взводу затвора.
Проблема в ремонті одна - нових шторок на заміну просто немає, і користувач стоїть перед вибором, ставити вжив. затвор в зборі (помірно дорого), або ставити новий затвор (відчутно дорого). Проміжних варіантів поки немає.
До дефектів ми б віднесли не надто точну систему автофокусу, яка, до того ж, дає відчутний промах згодом. Почасти це компенсується поправкою в меню, частково - своєчасної чищенням дзеркал і датчика фокусування.

 

10. Nikon D40, D40x, D60 - близько 80 ремонтів в сумі.

Двигун Nikon D40

Актуальність даного фотоапарата сьогодні низька, ремонти набігли швидше в минулому.
Але у цих камер є один, зате 100% повторюваний дефект. На пробігу 25-30 тисяч зношується двигун взводу дзеркала, камера видає напис «натисніть кнопку спуску ще раз». Ремонт полягає в заміні мотора на наступні 20-30 тисяч знімків. Чому так? Двигун працює з реверсом на підйом і опускання дзеркала, в крайніх положеннях відчуваючи підвищене навантаження, яке прискорює знос.

 

11. Спалах Canon 580EXII: 45 влучень в ремонт.

Всі спалахи без винятку раз в два-три роки потрапляють в ремонт на заміну лампи, це витратний матеріал. Цю статистику тут відображати марно, але дана спалах приходить на ремонт частіше за інших з відмовою режиму TTL і дільника потужності. При будь-яких обставинах відбувається «пих» на повну потужність. Причина - пробою регулюючого IGBT транзистора через конструктивні недоробки блоку лампи. Дефект приходить після використання спалаху в режимі високошвидкісної синхронізації. Ремонт полягає не тільки в заміні транзистора, а й в переробці вузла лампи.

 

12. Фотоапарати Canon 600D, Canon 550D. За 40 звернень.

шторки затвора

Аматорські масові фотоапарати, без явних слабких місць. Але за низьку ціну фотоапарата користувач платить невисокою надійністю. Найслабший вузол - шторки затвора. Причому їх поламки відбувається досить непередбачувано, траплялися апарати з пробігом пару тисяч і дефектом шторок, а траплялися з пробігом більше 50 тисяч. На щастя, дефект усунути досить просто, нові шторки є у вільному продажу і вельми недорого.
Для цих же моделей властива проблема зависання при переході в режим LiveView і відмова збереження кадру. Причина в ланцюгах живлення матриці CMOS, також успішно вирішується.
В іншому - моделі без явних заводських дефектів. У лінійці аматорських фотоапаратів Canon є велика кількість однотипних за конструкцією фотоапаратів: Canon 450D, 500D, 550D, 600D, 650D, 700D, 750D, і всі вони мають однакову картину по ремонту затвора.

 

13. Nikon D3000 - 40 звернень.

електромагніт діафрагми Ще один любительський фотоапарат.

У нього два типових дефекта.
Перше - проблема з керуванням діафрагми. При спробі зробити фото діафрагма може нормально спрацювати, а може застрягти, тим самим блокувавши фокусування. Причина в електромагніті утримання діафрагми, допоможе його заміна.
Друга проблема - фотоапарат не бачить об'єктив або видає помилку автоекспозиції після удару. Причина - розрив шлейфа головна плата- плата механіки після удару об нижню поверхню. У корпусі в цьому місці тісно, і шлейф перебивається об гострий край головної плати. Ремонт полягає в заміні шлейфа.

 

14. Canon 430EXII - 38 ремонтів.

Тут просто заміна лампи, особливо типових ремонтів немає. Буває, правда, виходить з ладу накопичувальний конденсатор, спалах миттєво заряджається, але не спалахує. Ремонт полягає в заміні.

 

15. Canon 400D, Canon 350D - 37 і 34 звернень.

У цього фотоапарата слот карти формату CF, а значить, більшість ремонтів пов'язані з ним. Решта фотоапарати цієї моделі приходять та не включаються. Винен гвинт кріплення рамки картоприймача, який обов'язково викрутиться і потрапить на головну плату. На жаль, давня хвороба Canon живе і понині.

 

16. Nikon SB600 - 37 різних спалахів.

Заміна ламп - більшість ремонтів, лампи там зниженої потужності, виходять з ладу швидко.
Друга типова болячка - спалах не включається після падіння або удару, металева рамка черевика зносить кілька елементів на головній платі.

 

17. Canon 50mm 1.4 - 36 ремонтів.

Те саме кільце

У цього 50мм-об'єктива досить слабких місць, щоб згадати їх.
Отже, найпоширеніший дефект проявляється навіть після слабких ударів (навіть в сумці). Відмовляє і ручна, і автоматичне фокусування. Кільце фокусування крутиться, але шкала стоїть на місці. Винне алюмінієве кільце з направляючими прорізами. Алюміній - метал м'який, кільце виконано тонким, а в деяких місцях дуже тонким. Удар призводить до вигину кільця і клину фокусування.
Ремонту такий дефект підлягає, в 90% випадків кільце можливо відрихтувати без будь-яких наслідків. Якщо ремонт кільця був замалий, то у нас завжди є заміна.
Для справедливості зазначимо про роботу над помилками, яку провів Canon з цим об'єктивом. У нових примірниках кільце зроблено без наскрізних прорізів, і витримує удари.
Наступний за популярністю дефект - вихід з ладу ультразвукового мотора фокусування. Автофокус не працює, але ручний фокус функціонує. Ремонт полягає в заміні двигуна, спроби відновлення як правило не призводять до стабільних результатів.
Хід кільця ручного фокусування ривками критичний для відеографів, які знімають цим об'єктивом. Винен вузол планетарного редуктора, в якому зношується сталева вісь. Крім неплавного ходу кільця цей вузол ще і пристойно шумить. Відновлення можливо до стану "як новий".

 

18. Canon 1100D - 36 ремонтів

Бюджетна модель Canon, частота влучень в ремонт обумовлена низькою якістю збірки.
Помилка 30 при зйомці - поширений дефект, викликаний браком комплектуючих затвора, конкретно - датчиком прольоту шторки. Міняти можна як затвор, так і датчик окремо. Помилка 70 і неможливість перейти в режим LiveView викликана бракованими компонентами на платі матриці CMOS, успішно вирішується без заміни матриці.

 

19. Canon 7D - 30 звернень.

Колишній топ-кроп Canon, дуже гідний апарат. Будь-яких відчутних недоробок в конструкції немає. В ремонт часто приходить з однієї причини - не включається, на верхньому дисплеї або блимає батарея, або зовсім нічого немає. Причина знову в гвинтах кріплення нижньої плати, откручиваются, випадають і потрапляють на високовольтний конденсатор спалаху. Підсумок - на нижній платі драйверів виходить з ладу від 3 до 5 мікросхем. Втішає те, що викручуються гвинти на дуже заяложених апаратах, що піддаються вібраціям. В гарантійний термін цей дефект не приходить.

 

20. Nikon D50, Nikon D70 - по 30 ремонтів.

Шахта nikon D50 з дефектом

Стара пара апаратів, які цікаві, мабуть, лише любителям. Але дефектів в їх конструкції вистачає.
Найбільш очікуваний дефект - темна смуга знизу кадру. Вона викликається не до кінця піднятим дзеркалом. Причина - тріщина в опорі механізму взводу, лагодиться легко.
До нинішнього часу виходить з ладу матриця. Це більш болісно, але поки матриці на розборках знайти можна.

 

21. Canon 17-85 - 30 ремонтів.

Оптична лінійка об'єктива

Дивно низька цифра для цього об'єктива. «Фірмових» болячок досить, і приходять вони гарантовано. Перша - переломлюється шлейф діафрагми, фотоапарат не може знімати на прикритих значеннях, видає помилку 01, може не працювати автофокус. Шлейф досить легко змінюється, але більше півтора-двох років при активному використанні не ходить.

Друга проблема - відмова автофокусу «на рівному місці». Фокус совається близько точки фокусування, пролітає точку різкості. Причина в мастилі, яка потрапляє на оптичну лінійку датчика автофокусу. Вона туди потрапляє при випаровуванні і конденсації мастила з механіки. Варто потримати об'єктив на спеці (місце під склом машини влітку підходить), і дефект виявляє себе.
З плюсів об'єктива, все таки, відзначимо надійний мотор і порівняно міцну конструкцію.

 

22. Canon 60D - 26 влучень.

Особливо слабких місць у фотоапарата не помічено. Навпаки, перевірена часом конструкція з окремими моторами для дзеркала і затвора, надійна механіка. Умовно слабких місць два: відсутність поправки автофокусу з меню при низьку якість настройки фотоапарата з заводу і відкидний дисплей, який часто страждає від поломки шарніра з вини власників.

 

23. З 26 ремонтами інший 50-ти міліметровий об'єктив від Canon - Canon 50mm 1.8 II

Нове кільце фокуса для об'єктива: найслабші місця - вушка

Це той самий об'єктив, що розпадається на частини. Будь-яке падіння розділяє цей об'єктив на три частини: блок передньої лінзи, кільце фокусування і оправу. Тож не дивно, адже разом всю конструкцію тримають тільки пластикові засувки. Взагалі, для повного розбирання об'єктива досить викрутити три гвинти (два з них тримають колодку байонета), звучить не дуже-то надійно. Однак, складності в ремонті така несправність не представляє.
Трохи гірше справи йдуть, коли об'єктив не просто розвалюється, а пошкоджує кільце фокусування, обламуючи вушка. Ремонт буде дорожче через відновлення пластмасової деталі. Зовсім погано, коли «вушка» губляться, тоді потрібна заміна кільця.
Окремим питанням стоїть якість роботи автофокусу на цьому об'єктиві. Постійне неточне попадання фокуса - вічний супутник цього 50мм. Ця проблема залишається лагодиться, тому що є особливістю конструкції. Сюди ж відноситься і дивний спосіб поправки автофокусу - пайкою контактних майданчиків на платі.

 

24. Nikon D300 - 25 ремонтів.

Цей фотоапарат повторює конструкцію старшого Nikon D700 зі зменшенням масштабу. Проблеми у нього рівно ті ж. Залипає дзеркало вгорі через зношування ексцентрика взводу дзеркала (він навіть не силуміновий, а пластиковий). Але ремонт, на щастя, не викликає особливих проблем: встановлюється литий сталевий ексцентрик від D700, і камера буде працювати дуже довго. Ще є дефект зі злизаної проміжної шестернею взводу дзеркала / затвора, змінюється без проблем і є в наявності.

 

25. Canon 24-105 1: 4L USM - 21 ремонт.

Шлейф діафрагми об'єктива, новий

Відмінний універсальний об'єктив для повного кадру. До сих пір випускається і перевидається виробником в силу вдалості конструкції.
Що може чекати власника об'єктива? Перша і найпоширеніша проблема - вихід з ладу шлейфу діафрагми. Виявляється як помилка (99 або 01) при спробі зробити кадр на діафрагму, відмінною від 4.0. На деяких фокусних відстанях об'єктив ще працює, потім помилка буде проявлятися завжди. Ремонт полягає в заміні шлейфа діафрагми, але тут і криється проблема номер 2: юстування.
Конструктивно об'єктив зроблений так, що при заміні шлейфа діафрагми, потрібно розібрати третю групу лінз, при цьому гарантовано порушується центровка цієї лінзи. Якщо не вжити жодних заходів до налаштування цієї групи лінз, то картинка з об'єктива буде вкрай мильною. Більш того, навіть незначне зміщення лінзи дає сильне «мило». У наших силах як повернути заводську настройку, так і не розбирати цей вузол при заміні шлейфа (різкість при цьому буде рівно така, як і до заміни). На дуже старих об'єктивах зношуються направляючі втулки, виникає безліч люфтів і погіршується різкість, особливо на довгому кінці. Однак, будь-який об'єктив при сильному зносі страждає подібним, тому не будемо відносити цей дефект до критичних.

 

26. Tamron 17-50 2.8 (перша версія без стабілізатора) - 20 влучень в ремонт

Механізм трансфокатора Tamron 17-50Порваний шлейф трансфокатораЗламані щітки трансфокатора

Мабуть, найдоступніший зум зі світлосилою 2.8. Всім хороший, але ламається. Головна проблема цих об'єктивів (байдуже під яку систему) - слабке кріплення повідця трансфокатора. Це такий алюмінієвий кронштейн, який передає зусилля з кільця трансфокатора на внутрішні кільця, він же несе на собі щітки трансфокатора. Кріпиться цей куточок на один єдиний гвинт, який не закріплений фіксатором різьби. Крім гвинта кронштейн тримають невеликі виступи, зачеплені з кільцем об'єктива. Коли гвинт від постійних навантажень слабшає, кронштейн починає люфтити. У цей момент трансфокатор ще працює, але є люфт кільця. Важливо в цей момент лагодити об'єктив, інакше несправності накопичуються як сніжний ком.
Отже, стадія 1: кронштейн просто трохи відкручується, виламавши виступи (вони не розраховані на ударні навантаження). На цьому етапі досить замінити виступи на сталеві штифти і затягнути гвинт з фіксатором різьби, дефект більше не повториться.
Стадія 2: Перекошений кронштейн дряпає своїми кутами шлейф трансфокатора, ламаючи щітки трансфокатора. На цій стадії як правило потрібно міняти вже і щітки, і шлейф трансфокатора.
Стадія 3: Ламається і сам кронштейн. І замість простого ремонту з відновленням треба замінити три запчастини: кронштейн, шлейф, щітки.
Другою типовою проблемою цього об'єктива є падіння різкості після ударів. Задня група лінз юстована (налаштований оптичний центр), після удару зміщується і різкість йде повністю. Точно такий же ефект відбувається, якщо хтось в процесі ремонту знімає задню групу для чищення.

 

27. Nikon D800 - 19 ремонтів.

Справний дзеркало Nikon D800

Спадкоємець легендарного D700 з таким же залізним конструктивом. Фотоапарат вийшов міцний, але не без слабких місць.
Зауважимо, що поки нам не траплялися фотоапарати з несправним затвором (!), Хоча пробіги перевалили за 300 тисяч знімків. Це говорить про вдалу конструкцію механіки затвора, де шторки (такі ж як на D700) працюють довго і надійно. На противагу невбиваному затвору фотоапарат страждає дефектом дзеркала. Незважаючи на те, що конструкція шахти схожа на попередника, дзеркало - найслабший вузол 800ки. У певний момент у дзеркала ламається металева планка, що зміцнює бічну поверхню дзеркала і тримає поводок. Механізм починає працювати в позаштатному режимі, і в ремонт приходить вже і зі зламаним дзеркалом, і з обламаної опорою дзеркала. Ремонт «по доброму» полягає в заміні частини шахти з опорою і дзеркала, подальшому налаштуванні. Частина шахти можна і не міняти, опора підлягає відновленню, а ось дзеркало бажано міняти.

 

28. Об'єктив Nikon 1 (Nikon 10-30) - 19 влучень.

Шлейфи об'єктива в складеному станіШестерня діафрагми

Система Nikon 1 взагалі спірна, навіть з точки зору споживчих якостей. Надійністю теж не вийшла, і самий слабкий та поширений об'єктив цієї системи - Nikon 10-30, у якого слабких місць аж 3. Для початку у об'єктива переламуються шлейфи діафрагми / фокуса і стабілізатора. У деяких положеннях трансфокатора об'єктив працює, в деяких - фотоапарат видає помилку. Причина такої недовгої служби в тому, що об'єктив складається, і кут укладання шлейфів вже дуже крутий. Якось кардинально виправити це неможливо, замінені шлейфи так само переламаються через деякий час. Хіба що уникати складання об'єктива, пожертвувавши габаритами. Третя проблема проявляється як постійно темні знімки через закриту діафрагму. Причина в тріщині в шестірні модуля діафрагми, вона настільки мініатюрна, що не витримує натягу на осі двигуна і розходиться, заклинюючи діафрагму. Додамо також, що така ж шестерня застосовується і в інших об'єктивах системи Nikon 1, наприклад 11-27.5, 30-110. У підсумку, ремонт всіх трьох несправностей обходиться досить дорого щодо вартості всього комплекту.

 

29. Canon 6D - 19 ремонтів.

Важіль затвора Canon 6D

Перший «здешевлений фуллфрейм» від Canon виявився цілком вдалим, і будь-яких серйозних проблем в конструкції немає. Всі ремонти відбуваються з причини повної або часткової зносу вузлів механіки, шторок, моторів або механізмів в зборі. Сьогодні, через багато років після початку випуску пару типових дефектів виявилося: на дуже великих пробігах лопається металевий важіль, який приводить в рух першу шторку, і затвор виходить з ладу при справних шторках. На щастя, важіль можна змінювати, економлячи на покупці затвора в зборі. Рідко, але виникає друга проблема: при тривалій зйомці відео можливий перегрів головного процесора і вихід з ладу центральної плати. Задоволення в ремонті дуже дороге, і краще до такого стану просто не доводити.

 

30. Nikon SB700 - 18 ремонтів.

Процесор Nikon SB700

Досить проблемна спалах, у якій від інтенсивного використання можливий вихід з ладу центральної плати. Причина - перелом гнучких проводів в поворотну частину, наступний пробій процесора високовольтним імпульсом. Рада - менше повертати «голову», зробити переробку зі статті.
За ресурсу лампи проблем у SB700 немає, виходжує дуже довго.
З приводу причин і можливих рішень проблем Nikon SB700 у нас є ціла стаття: Дефект nikon SB700

 

З аналогічною проблемою стикається і спалах Canon: 580EX - 18 ремонтів.

Наслідки короткого замикання на платі спалаху

Крім періодичної заміни лампи, що цілком природно, зрідка цей спалах не включається після підозрілого вибуху в блоці лампи. Розтин показує, що на платі лампи розірвалися від високовольтного імпульсу деякі елементи, головна плата також вийшла з ладу. Причина та ж, що і в SB700, перелом силових проводів. При активації імпульсу електричний струм знаходить обхідний шлях через слабкострумові ланцюги спалаху спалюючи все на своєму шляху. Ремонт вимагає заміни і плати лампи, і проводів, і центральної плати. І, з огляду на поважний вік цього спалаху, є вже неактуальним.

 

Nikon D600, Nikon D610 - 19 ремонтів.

Затвор з несправними шторками

Так само цілком вдалий «здешевлений фул» від Nikon, практично єдина проблема якого - знос затвора. Складнощі в ремонті додає те, що всі механічні вузли розраховані з дивовижною точністю. Немає якогось одного елемента, який виходить з ладу раніше інших: знос настає всій механіці затвора і відновленню до пристойного ресурсу не підлягає. Першими часто виходять з ладу шторки затвора (причому тільки одна, перша), але нових шторок для заміни не існує, тільки вживані по великій ціні. Але сенсу це не має через знос всіх інших вузлів: сьогодні замінюються шторки, через приблизно 10 тисяч кадрів потрібно міняти важелі затвора, шестерню взведення або ще якісь вузли. Виходячи з такої практики, рекомендуємо встановлювати новий затвор, який гарантовано продовжить життя фотоапарату. Проблема «масла на затворі» мала місце в минулому, коли Nikon використав певну гуму в механізмі гальм. При кожному спрацьовуванні затвора важелі вибивають краплі прозорого масла, яке осідає на матриці. Краплі ці виглядають як пил, але не здуваються, а при контактної чищенні - розмазуються. Пізніше Nikon поміняв матеріал гальм, і масло більше не потрапляє на матрицю. Однак, на великих пробігах, сміття на матриці вистачає з надлишком, це вже не масло, а пластикова пил з зношених важелів затвора / діафрагми.

 

Поза конкурсом в цьому списку ми хотіли б помістити ще пару штук техніки.

Canon 70D - 17 ремонтів.

Несправні плати Canon 70DВинуватець несправності: процесорСистема охолодження термоплівкою

Чому поза конкурсом? Дана модель приходить в ремонт абсолютно гарантовано при виконанні деяких умов: досить тривалий час знімати відео, або просто тримати фотоапарат в режимі LV, і несправність неминуче настане. Виявляється як зависання фотоапарата, спотворення кольорів в режимі відеозйомки, невключення фотоапарата зі значком миготливої батареї на верхньому дисплеї. Причина всіх цих різноманітних проявів дефекту одна: перегрів центрального процесора. У моделях Canon 1DX, Canon 5D mark III, Canon 6D і Canon 70D виробник застосував новий головний процесор - Digic 5plus CH4-6501. Його параметри гарні, але тепловиділення (і енергоспоживання) вище всіх попередників і послідовників. У старших камерах тепловідвід від процесора виконаний спеціальними термоплівками на металевий корпус фотоапарата: і на передню панель, і на задню, і навіть на пластину кріплення штатива. Проблем з охолодженням в такому випадку майже не виникає, хоча зіпсувати 5D3 і 6D тривалої зйомкою відео все одно можна. На Canon 70D корпус пластиковий, і тепло акумулюється всередині фотоапарата. Хоч терморассіючими плівками заповнені всі вільні місця в фотоапараті, але після певної межі теплу просто нікуди діватися і процесор перегрівається. Проблема схожа на дефекти чіпів відеокарт або мостів ПК - відвал пайки кристала процесора від підкладки. Погіршує ситуацію будова процесора Digic 5+. Кристал займає всю площу корпусу чіпа, точки пайки чіпа до підкладки знаходяться на периферії корпусу. Інший простір залито компаундом, який не дуже добре проводить тепло, і відведення тепла «під черево» на плату не відбувається. При перегріві кристал просто спучує і відриває від підкладки, даруючи масу цікавих дефектів при роботі фотоапарата. Повноцінний ремонт на сьогоднішній день можливий тільки заміною плати, знайти нові процесори у вільному продажу поки неможливо. Тимчасовий ефект дає перепайка процесора або заміна процесора на вживаний, але такий ремонт триває до першої зйомки відео. Виробник знає про проблему, і існує список серійних номерів моделі Canon 70D, які схильні до дефекту, і для них проводиться гарантійне сервісне обслуговування. Однак, в ремонт відмінно потрапляють і фотоапарати не з списку дефектів, якихось доопрацювань по теплоотводу в їх конструкції нам виявити не вдалося, вони так само перегріваються з фатальними наслідками. Варто відзначити, що наступний процесор, Digic 6 вже «холодний», і встановлюється на плати взагалі без будь-якого відводу тепла.

 

Canon 6D mark II

Новаторський привід дзеркала Canon 6D mk II

Цей фотоапарат порівняно новий, але по закінченню пробігу ~ 120-150 тисяч знімків гарантовано потрапить в ремонт. Причина цього разу в механізмі підйому дзеркала. З якоїсь цілі  виробник застосував новаторську систему підйому дзеркала: на кроковому (STM) моторі. Причина такого ходу неясна. Колекторний мотор має набагато більший момент на валу, йому не потрібен особливий редуктор, дзеркало може приводитися в рух ексцентриком без будь-яких труднощів. З кроковим двигуном застосований двоступінчастий редуктор: перша ступінь - шестерні, другий ступінь - черв'ячна передача на дзеркало. Саме цей вузол винен у виникненні помилки 20 і зависання дзеркала. На черв'ячній передачі є пластикові зони паркування повідця дзеркала, які відчувають підвищене навантаження. Пластик задирається і мотор стає не в змозі провернути вал, маємо помилку 20. Canon поки не постачає цей вузол окремо, тільки шахту в зборі за пристойний цінник. Черв'як можливо замінювати на копію цілком з металу, ремонт надійний.

 

Китайські спалахи: Yongnuo, Meike, Triopo - в сумі понад 200 ремонтів.

Кришка ОСТЕК батарей китайської спалаху, дуже тендітна і тонка

На відміну від фірмових спалахів, де практично єдиний підведення походу в ремонт - заміна лампи, в цих виробах вроджених несправностей маса.
Всі перераховані нижче проблеми властиві більш-менш всім китайським спалахів, винятків, на жаль, немає.
Вихід з ладу лампи - нічим не відрізняється від такого на фірмових спалахах. Однак мало який китайський спалах доживає до заміни лампи, в конструкції більш ніж достатньо слабших вузлів. До слова, лампи не особливо відрізняються від ламп, що застосовуються в фірмових спалахах, ресурс порівняний.
Вихід з ладу силових проводів - практично найпоширеніший дефект. Спалах просто не спалахує, може видавати клацання при натисненні на кнопку test. Незважаючи на гадану простоту дефекту, ремонт досить копіткий - заміна та переукладання проводів навіть більш трудомістка робота ніж заміна лампи.
Пробій IGBT-транзистора також трапляється часто. Спалах спалахує тільки на максимальній потужності (часто перегріваючись при цьому), може спалахувати тільки раз на повній потужності після включення, або НЕ спалахує зовсім. Причина такого дефекту в низькій якості застосовуваних компонентів або невірною схемотехніки. Наприклад, на багатьох спалахах застосовуються навіть не спеціалізовані потужні транзистори, а купка малопотужних «мильнічних». В інших - проблема з керуванням транзисторів (що теж нетривіальне завдання). В ремонті такої несправності важливо не тільки замінити згорілі деталі, але і виконати переробку, щоб уникнути подальших проблем.
Проблеми з корпусними запчастинами теж явище поширене. Кришки, черевики і корпуси тріскаються і ламаються значно частіше, ніж у фірмових спалахів через низьку якість пластика.
Проблема з вбудованим програмним забезпеченням рідко зустрічається, але ніяк не ремонтується. Спалахи "глючать", стають недоступні деякі функції, спалах може і зовсім не включатися.

 

При копіюванні статті індексоване посилання на першоджерело обов'язкове: photo-parts.com.ua

Додати коментар


Коментарі (за последние три месяца) Отобразить все комментарии   

Ариадна
# Ариадна 21.05.2019, 10:42
Здравствуйте, можно узнать ремонт объектива Canon 50 1.8.не могу понять он мылит и иногда при авто фокусе дребежит?
Відповісти
Administrator
# Administrator 22.05.2019, 06:45
Здравствуйте, можно пример некачественных "мыльных" фотографий?
Відповісти
Master_OK
# Master_OK 14.01.2021, 11:25
Латунный энкодер на оси двигателя отклеился от шестерёнки и камера не может определить число оборотов мотора. его надо приклеить обратно
Відповісти
Leonid.Z
# Leonid.Z 06.11.2019, 09:46
Познавательный материал. Особенно, когда выбираешь, какую фототехнику купить. Побольше таких публикаций!
Відповісти
Михаил064
# Михаил064 29.12.2019, 08:18
Здравствуйте, Nikon D750 проблему не выяснил , в 90% не поднимается зеркало затемнена нижняя часть кадра, если снять объектив, то зеркало стоит не правильно
Відповісти
Administrator
# Administrator 29.12.2019, 10:02
Здравствуйте, проблем у этого фотоаппарата хватает, и диагностика по симптомам затруднена.
При зависшем на пол дороги зеркале причин может быть много: проблема с затвором (и зеркало тогда недовзводится программно), проблема с самой оправой зеркала, проблема с редуктором взвода зеркала. И во всех этих узлах есть типовые болячки.
Запчасти на этот фотоаппарат у нас есть, грубо - замена затвора будет стоить 3750+1000 грн.
Если ничего крупного не менять, то ремонт будет стоить 1000 грн.
Відповісти
Ігор
# Ігор 06.02.2020, 17:45
ОК!
Відповісти
Дмитрий456
# Дмитрий456 14.05.2020, 19:47
Здравствуйте, Canon 5d mark 2, фотографирует с дефектами в виде разноцветных полос на снимках и различных не естественных ооттенков всего снимка, а так же не работает режим LiveView (зеркало поднимается, но экран просто темный), при попытке перепрошить камеру пишет, что файл не найден.
Відповісти
Administrator
# Administrator 14.05.2020, 20:06
Здравствуйте, фотоаппарат не стоит шить, проблема с питанием матрицы, и это довольно распространенная беда. Ремонт обойдется 800 грн.
Відповісти
Дмитрий456
# Дмитрий456 15.05.2020, 01:59
К вам в ремонт, к сожалению не получится отдать:( Вот хотелось бы узнать как вы эту проблему обычно лечите, заменой платы или её ремонтом, если ремонтом, то что именно, зачастую, является причиной? И ещё камера периодически подтормаживает при просмотре фотографий и зависает, это тоже всё из-за проблем с питанием может быть?
Відповісти
Administrator
# Administrator 15.05.2020, 07:38
Максимум информации, что мы можем дать по этому поводу: замена материнской платы 100% поможет.
Секреты компонентного ремонта, увы, не скажем.
Відповісти
Дмитрий456
# Дмитрий456 15.05.2020, 07:49
Жаль конечно, что не можете подсказать, но спасибо и за предоставленную информацию, буду хоть знать в каком примерно направлении копать.
Відповісти
Master_OK
# Master_OK 14.01.2021, 11:21
Чип Xilinx Spartan с обратной стороны платы возле CF ридера под замену.. Именно под замену
Відповісти
Volodarchenko
# Volodarchenko 14.01.2021, 11:27
Кстати вопрос проблема с розовыми снимками это заводская проблема пайки микросхемы на главной плате или же проблема. возникающая из-за перегрева?
Відповісти
Administrator
# Administrator 14.01.2021, 16:27
В нашей практике причина в основном одна, и она связана с питанием матрицы на главной плате, перегрев тут не причем. Заводская пайка, впрочем, тоже.
Відповісти
Олеся7
# Олеся7 13.06.2020, 02:06
Здравствуйте, Canon D400, проблема с картой, пишет ошибку (замена CF) карта рабочая, проверяли на другом фотоаппарате, с данной проблемой обращались в серверный центр, проблему устранили но не на долго.
Відповісти
Administrator
# Administrator 14.06.2020, 06:43
Здравствуйте, это проблема с контактами картоприемника. Суть ремонта в замене отдельных пинов или картоприемника целиком. Недолговечность ремонта запросто может быть из-за карты, если пластик поврежден, то карта ломает выводы снова, ну и аккуратность тоже важна.
Ремонт у нас - 550 грн,
Відповісти
Дмитрий5653
# Дмитрий5653 28.06.2020, 00:14
доброго времени суток. Есть в наличии canon 50d. пробег затвора уже 91 тыс. знаю что камера старая, если сдохнет затвор, есть шанс ещё отремонтировать/заменить? или на нынешний год при такой поломке камера превращается в нерабочий хлам?
Відповісти
Administrator
# Administrator 28.06.2020, 09:22
Здравствуйте, проблем с ремонтом нет. Затвор относительно простой, шторки доступны новые, а иные причины поломки кране редки.
Типичная цена ремонта 275 грн+600 грн.
Відповісти
Дима5653
# Дима5653 28.06.2020, 11:59
а если не повезло и сдох механизм затвора, а не только шторки? есть шанс на замену затвора в целом?
Відповісти
Administrator
# Administrator 01.07.2020, 06:46
Затвор тоже есть, как и вообще всё для него. Затвор 1000 грн, двигатель 450 грн, вся шахта в сборе 1375 грн.
Відповісти
Докторфото
# Докторфото 10.07.2020, 08:39
Причина не горячий Digic 5+ , а просто брак пайки в моделях с серийником начинающимся до "22" . У меня был с цифрами 06 , благополучно отошел . А вот последующие с 30 и 42 работают уже года 4 исключительно под видео . 6D тоже имеется , пашет с 2013 года , а вот 5D2 по тактильным ощущениям греется в лайвью больше вышеперечисленных и насколько я в курсе у них проблем отвала не наблюдается . так что тут чисто брак определенной серии .
Відповісти
Administrator
# Administrator 10.07.2020, 08:54
Эх, если бы. Диджики эти летят и в 6D, и 5D3, и в 70D. Зависит от степени перегрева. Ну а разница по серийникам - банально разница в одной единственной термопрокладке, которой на ранних аппаратах нет
Відповісти
Докторфото
# Докторфото 10.07.2020, 21:34
Хорошо , много к вам попадало 70D с серийниками выше "22" , у которых наблюдалась ошибка ERR80 ?
Відповісти
Administrator
# Administrator 12.07.2020, 14:20
Для справедливости: ни одного 70D с err80 к нам не попадало.
К нам они попадают совсем не включающиеся, или, если повезет, с хаотичными зависаниями с полосами.
Серийники самые разные, выше 22 штуки 3 с дефектом процессора. В ту же кучу 4 шт. 6D, с тем же дефектом (а он не отзывной). И ни одного 1Dx, где теплоотвод огого.
Відповісти
Докторфото
# Докторфото 30.07.2020, 08:47
Ну вот - термопрокладка решает , на пару градусов упала температура и обычно этого достаточно , как в ноутах на мостах и тп. Не поставят же туда медную пластину с кулером :)
Відповісти
Administrator
# Administrator 30.07.2020, 10:51
На 1Dx именно медная пластина с термотрубками
Відповісти
Оксана Віталіївна
# Оксана Віталіївна 28.12.2020, 17:35
Доброго дня!
В мене Nikon D7100.
В один момент потемнів видошукач.
В переведеному режимі на екран - працював, а далі і там потемнів.
Є сенс ремонтувати?
Якщо так - орієнтовно скільки по вартості?
Відповісти
Administrator
# Administrator 29.12.2020, 12:53
Добрый день, на D7100 у нас есть все з/ч, в том числе и экран видоискателя. В самом худшем случае ремонт будет стоить до 2000 грн.
Обычно, если менять не нужно блок, ремонт стоит 800-1000 грн.
Відповісти
Mikita
# Mikita 10.01.2021, 20:26
Добрый день, есть Nikon D3 с пробегом уже за 580 тыс., Если не повезёт и сломается затвор, то сколько будет стоить ремонт шторок и самого механизма?
Відповісти
Administrator
# Administrator 14.01.2021, 12:02
Добрый день. Ваш фотоаппарат на таких пробегах любит ломаться комплексно: выходит из строя рычаг блокировки шторок (его ремонт 1200 грн.), комплект шторок - 855 б/у (пара). Кроме того, может быть критично изношено зеркало и опора зеркала. Стоимость нового зеркала в последний раз была 2650 грн.
Відповісти
Наталія
# Наталія 14.02.2021, 21:50
Добрий день, випали шторки в NIKON D90. Проте камера продовжує фотографувати, не хвилюватися чи нести в ремонт ? Дякую
Відповісти
Administrator
# Administrator 15.02.2021, 06:02
Доброго дня, без шторок (чи їх частини) камера не буде знімати на коротких витримках (1/160-1/4000).
Може то випали не шторки?
Відповісти
Евгений 86
# Евгений 86 27.03.2021, 18:34
Здравствуйте! Какой по-вашему фотоаппарат более надежный Canon 80d или Nikon d7500? Стоят они примерно одинаково.
Відповісти
Administrator
# Administrator 29.03.2021, 09:46
Здравствуйте, ни тот, ни тот еще в ремонт не приходили, статистики нет. По узлам предшественников тоже разницы нет, до 200к ходят.
Відповісти
Евгений 86
# Евгений 86 29.03.2021, 21:18
Благодарю! По вашей статистике, если сравнивать предшественников 60D и D7000, то Canon получается надежнее.
Відповісти
Administrator
# Administrator 30.03.2021, 07:06
Да, так и есть, но с тех пор многое поменялось. Но можно предположить что Canon чуть надежнее будет.
Відповісти
ИгорьК
# ИгорьК 30.03.2021, 14:40
Добрый день. Хочу купить б.у. Canon 5d mark 4 (пробег 280т). Пробую оценить во сколько мне обойдется ремонт затвора. Можете указать актуальные цены ?. Какова статистика по хождению затвора у даной модели ?
Відповісти
Administrator
# Administrator 31.03.2021, 09:06
Добрый день, чаще всего на таком пробеге выходит из строя мотор привода зеркала. Замена на копию обойдется 1840 грн.
Замена затвора намного дороже, хотя и требуется на намного бОльших пробегах: затвор 7560 грн, работа 1000 грн. Если делать всё вместе, то работа общая (1000+840+7560). Затвор в наличии не держим, срок доставки под заказ - 1-3 мес.
Відповісти
Николай в
# Николай в 17.07.2021, 12:10
Добрый день, не подскажите, на каком пробеге ломается шестерня у nikon d90
Відповісти
Administrator
# Administrator 18.07.2021, 17:00
Добрый день, зависит вовсе не от пробега, а от старости. Причем если фотоаппарат активно работает, шансов на поломку шестерни меньше, чем если лежит на полке.
Відповісти
Trokhym
# Trokhym 10.11.2021, 16:09
Добрый день. Купил объектив Никон AF-s 70-200 2.8 VR II с проблемой автофокуса. Автофокус часто перестает работать вовсе. Только после того как прокрутить кольцо фокусировки до крайнего положения может заработать. Подскажите пожалуйста что это может быть и сколько может стоить?
Відповісти
Administrator
# Administrator 10.11.2021, 17:35
Вероятно требуется замена роликов мотора, при условии что мотор не запилен еще вхлам. Ролики 225 грн шт, нужно три. Работа 1200. Сумма в случае успеха.
Відповісти
Ігор
# Ігор 24.03.2022, 07:37
Здравствуйте! В Nikon D610 не подымается зеркало, при нажатии просто жужжит, затвор срабатывает. На экране Еррор. Подскажите в чем причина, поломка, стоит самому разбирать смотреть или нет? И сколько может обойтись ремонт?
Відповісти
Administrator
# Administrator 24.03.2022, 08:12
Добрый день. Там вариантов несколько:
1) зеркало дергается, но после попытки спуска зависает примерно на середине пути, это виноват сам затвор, и по практике делать там нечего кроме замены.
2) Зеркало находится строго внизу, не шевелится, натужно жужжит мотором, но кадр делает (черный). Если так - изношен узел взвода зеркала. Можно его столкнуть с мертвой точки, для этого надо вручную поднять зеркало, и справа в шахте найти отверстие, куда заходит рычаг зеркала, немного там пошевелить. photo-parts.com.ua/parts/IMG_STORE/Nikon%20D600%20PCB/D600_mirror.jpg

Это временный ремонт, полноценный будет состоять в замене узла. Стоимость блока взвода зеркала - 2275 грн, затвора - 3795 грн, оба узла в наличии. Работа по замене у нас 1000.
Відповісти
Инга
# Инга 01.07.2022, 15:05
Здравствуйте! После замены затвора сервисным центром , стал мазать автофокус через видоискатель , подскажите пожалуйста, это сервисный центр при сборке что-то не то сделал ? До ремонта с автофокусом проблем небыло, всегда правильно фокусировался .
Відповісти
Administrator
# Administrator 01.07.2022, 16:26
Это может быть проблема диоптрийной коррекции (простым языком - покрутили крутилку у видоискателя и не поставили как было). Тогда не в резкости и снимаемый объект, и служебная информация.
Если символы в видоискателе резкие, автофокус отрабатывает корректно, а в видоискателе мутно - то да, нарушили настройку глубины посадки матрицы и одновременно поправили автофокус чтобы не ошибался.
Відповісти
Arthur
# Arthur 20.08.2022, 10:41
Добрый день. Nikon D7000, на снимках появились дефекты (пытна, разводы, шум - даже с низкими ISO). Обьективы чистые, на другом фотоаппарате картинка чистая.

В чем здесь может быть проблема?
Відповісти
Administrator
# Administrator 20.08.2022, 10:51
Добрый день, а сможете поделиться с нами парой фото где эти дефекты заметны? По фоткам будет видно.
Відповісти
Arthur
# Arthur 20.08.2022, 11:32
Залил на гугл-диск
drive.google.com/drive/folders/1iSZBqATJzqD0IsP4jhR8I94mGMIK7Ye_?usp=sharing
Відповісти
Administrator
# Administrator 21.08.2022, 09:41
Добрый день, если это 100% кропы с середины кадра, то ничего криминально там нет. Есть артефакты сжатия JPEG, их эффективно можно избежать снимая в RAW
Відповісти
Александр_01
# Александр_01 11.12.2022, 07:46
Добрый день! Фотоаппарат Sony a580 после долгого неиспользования. Возникает проблема: при включении самостоятельно "фотографирует" (зеркало и шторки не раздвигаются): происходит движение, по звуку похожее на автофокус, трижды срабатывает моторчик (напоминает серийную съемку — опять же ни зеркало, ни шторки не двигаются).
Не подскажете, в чем может быть проблема?
Заранее спасибо!
Відповісти
Administrator
# Administrator 11.12.2022, 12:37
Добрый день! У вас получится положить видео этого эффекта куда-нибудь, или отправить нам в вайбер/телеграм? Так будет виднее.
Відповісти
Александр_01
# Александр_01 11.12.2022, 15:21
Да, загрузил через YouTube
youtu.be/_j8KaBnFlnQ
Відповісти
Administrator
# Administrator 11.12.2022, 19:38
Ага, в фотоаппарате всё здорово, кроме выключателя питания. Он плохо контачит и фотоаппарат сразу выключается.
Какого-лио ремонта без разборки там не делать, но разобрав до переключателя, можно его поправить.
Відповісти
Александр_01
# Александр_01 12.12.2022, 11:30
Понял, спасибо за совет!
Відповісти
АннаБолховских
# АннаБолховских 30.12.2022, 18:11
Здравствуйте. Как мне исправить клин механизма зеркала на Никон 3100 самостоятел но?
Відповісти
Administrator
# Administrator 30.12.2022, 18:34
Добрый день если зеркало не поднимается даже если его подцепить пальцем, то приложите приличное усилие, и оно станет на место. Если поднимается, то причина где-то глубже, и вряд-ли у вас есть шанс это сделать самостоятельно.
Відповісти
Palik
# Palik 10.12.2023, 08:57
Здравствуйте, Nikon d610, если делать большую серию фоток, черный экран, фотик зависает, секунд через 40 все нормально, что это может быть? Пробег небольшой, 29т
Відповісти
Palik
# Palik 10.12.2023, 08:59
Когда зависает, если нажимать спуск, ничего не происходит, вроде черный экран, это бывает когда что-то в движении поймать пытаюсь
Відповісти
Administrator
# Administrator 10.12.2023, 14:16
Добрый день, я бы предположил что это переполняется буфер, и происходит запись на медленную карту. Проверьте эту теорию, внимательно смотря в видоискатель: при полунажатии на спуск справа вместо доступного количества кадров отображается длина буфера в виде [r05], где 05 - число оставшихся кадров.
Если там r00, то проблема в медленной карте.
Відповісти
Леонід
# Леонід 07.02.2024, 11:06
Добрый день!
Pentax K1 залипает зеркало в поднятом состоянии при первом кадре, затем периодически. Иногда чтобы опустилось назад приходится вытаскивать АКБ. Пробег 35000 , проявляться стпло после 30К
Відповісти
Administrator
# Administrator 07.02.2024, 11:18
Добрый день, как-то разбирались с проблемами глючащего зеркала, и пришли к выводу что виновата смазка на программной шестерне зеркала.
Достаточно "просто" убрать её всю с контактной группы. Просто употребили в кавычках потому что добраться туда - ад.
Відповісти
Леонід
# Леонід 07.02.2024, 20:38
Возметесь?
Відповісти
Administrator
# Administrator 26.02.2024, 20:16
Добрый день, мы не в состоянии, физически далеко, к сожалению. Лучшего совета чем убирать смазку, тоже к сожалению нет.
Відповісти
Леонід
# Леонід 26.02.2024, 17:06
Отдал в Квадро в Киеве. Лишнюю смазку убрали-проблема осталась
Відповісти
Back to top