fbpx
Профессиональный ремонт фотоаппаратов в Николаеве и по Украине Временно не работаем: все контакты через Viber: +380632847131 или Telegram @photo-parts

Переробка "плівкових" об'єктивів Sigma для сучасних фотоапаратів

Старі об'єктиви Sigma не працюють на сучасних камерах

Старі об'єктиви Sigma (і деякі Quantaray) призначені для старих плівкових камер не працюють на всіх нових камерах Canon Digital EOS. Причина в зміні протоколу спілкування з об'єктивом в плані установки діафрагми. Дефект проявляється так: при натисканні на репетир діафрагми нічого не відбувається, а при спуску фотоапарат видає помилку зв'язку з об'єктивом. На будь-якому плівковому фотоапараті дефект не проявляється.

Приблизний список об'єктивів, які мають цей дефект:

Sigma 24-70mm 3.5-5.6 aspherical UC
Sigma 28-80mm 3.5-5.6 mini zoom macro aspherical
Sigma 28-80mm 3.5-5.6 mini zoom macro aspherical HF
Sigma 28-80mm 3.5-5.6 mini zoom macro II aspherical
Sigma 28-105mm 2.8-4 aspherical
Sigma 28-105mm 3.8-5.6 UC-III aspherical IF
Sigma 28-135mm 3.8-5.6 aspherical IF macro
Sigma 28-200mm 3.5-5.6 DL aspherical IF hyperzoom macro
Sigma 28-300mm 3.5-6.3 DL aspherical IF hyperzoom
Sigma 70-210mm 4-5.6 UC-II

Sigma 70-300mm 4-5.6 APO macro super
Sigma 70-300mm 4-5.6 DL macro super
Sigma 100-300mm 4.5-6.7 DL
Sigma 135-400mm 4.5-5.6 APO aspherical RF
Sigma 170-500mm 5-6.3 APO aspherical RF
Sigma 8mm 4 EX circular fisheye
Sigma 15mm 2.8 EX diagonal fisheye
Sigma 24mm 2.8
Sigma 28mm 1.8 II aspherical

Sigma 90mm 2.8 Macro

Sigma 50mm 2.8 EX macro
Sigma 105mm 2.8 EX macro
Sigma 300mm 4 APO tele macro
Sigma 400mm 5.6 APO tele macro
Sigma 500mm 4.5 APO
Sigma 500mm 7.2 APO
Sigma 800mm 5.6 APO
Sigma 28-70mm 2.8-4 UC
Sigma 28-105mm 4-5.6 UC
Sigma 28-105mm 4-5.6 UC-II
Sigma 70-210mm 3.5-4.5 APO macro
Sigma 28-200mm 3.8-5.6 aspherical UC

 

"Китові" об`єктиви Canon і Nikon - як розрізняти і підбирати запчастини.

Найпоширеніші об'єктиви для дзеркальної фототехніки звичайно ж "китові". Найрізноманітніші сорти об'єктивів з фокусною відстанню 18-55 для кроп-матриці, мають скромні параметри, але дістаються як перший об'єктив майже всім фотолюбителям. Різних видів цих об'єктивів випустили дуже багато, ламаються вони часто, і підібрати запчастини стає важко. У цій статті ми розглянемо асортимент "китів" від Canon і Nikon, способи їх ідентифікації і застосовність популярних запчастин.

 

Ремонт спалаху Nikon SB700 з типовою проблемою (не включається)

Мал. 1. Фрагмент схеми nikon SB700, джерело: impulsite.ru

Спалах Nikon SB700 має типовий дефект - при активному використанні в один момент спалах робить "пих" і гасне. Надалі спалах може не включатися зовсім, показувати розряджену батарею або постійно світити світлодіодами підсвічування АФ.

При діагностиці з'ясовується, що вийшла з ладу головна плата - пробитий по живленню керуючий контролер.

Ми з'ясували причини цієї несправності і пропонуємо комплексне рішення по ремонту.

Отже причина "смерті" центральної плати проста: переломлюється чорний мінусовій провід від нижньої частини спалаху до "голови". У інших моделей накамерних спалахів в такому випадку просто не спалахує лампа. У обговорюваному спалаху це призводить до виходу з ладу процесора і декількох елементів на платі лампи.

Яка причина? У Nikon SB700 зв'язок по "масі" між блоком лампи і силовий частиною є (крім мінусового проводу) і через сигнальний провід сигналу підпалу. При обриві основного провідника маси різниця потенціалів в 300В прикладається до тиристору підпалу SCR701 (рис 1), він пробивається від перевищення напруги напрямком керуючий електрод-анод, за ним пробивається транзистор FET, і далі весь струм лампи прикладається до процесора через ніжку FP.

IGBT - підробки та оригінали. Власне дослідження

RJP4301 оригінал старий

IGBT - біполярний транзистор з ізольованим затвором. Поширений радіокомпонент в силовій електроніці, до якої, звичайно, відносяться і спалахи.

Симптоми виходу з ладу IGBT транзистора спалаху:

В ручному режимі, незалежно від встановленої потужності, спалах завжди спрацьовує на повну потужність.

В автоматичному (TTL) режимі спалах відбувається, але кадр не висвітлюється.

У вбудованих спалахах потужності невеликі, знайти IGBT транзистор для заміни проблем немає. У накамерних спалахах комутовані струми доходять до 220А і частота повторення імпульсів доходить до 10 кГц в режимі HSS. В таких режимах виходять з ладу навіть оригінальні заводські транзистори, не кажучи про НЕ-оригінал.

У свою чергу копії, перемаркування й інший «лівак» настільки незначно відрізняються від оригіналу, що ми вирішили підготувати вичерпну статтю про «сорти» IGBT.

У даній статті розглядається як питання оригінальності запчастин, так і причини виходу з ладу оригінальних транзисторів.

Аналіз торкнувся декількох типів найпоширеніших, а значить і найбільш підроблюваних, типів транзисторів - RJP5001 (Nikon SB900), RJP4301 (Практично всі спалахи Canon Speedlight і всі китайські TTL, 200А), TIG056 (Встановлюються в усі спалахи з 30В управлінням).

Які у нас бувають запчастини

Час йде, асортимент запчастин розширюється.

Для того, щоб покупець отримував максимально адекватну інформацію про компоненти, щоб уникнути невдоволення і розчарування якістю запчастин, запчастини в магазині тепер мають таку градацію за якістю і походженням:

ОРИГІНАЛ АСЦ

 

ОРИГІНАЛ АСЦ - ті компоненти, які фірма-виробник фотоапаратів відправляє своїм авторизованим сервісним центрам для ремонту. Це самий "оригінальний оригінал", найвища якість гарантована. Запчастини поставляються в оригінальній упаковці, часто запечатані. Окреме питання стосується системних плат, які продаються в цій категорії. Більшість плат не ініціалізовані, тобто не налаштовані для роботи у користувача. Наприклад, всі плати для DSLR Canon прошиті спеціальної сервісної прошивкою, вони не реагують на відкриття-закриття кришок АКБ і карт пам'яті, не реагують на важіль включення (завжди включені), знімки не записуються на карту пам'яті, в меню за умовчанням стоїть японська мова. Детальна інформація представлена в кінці статті.

Нова запчастина

 

ОРИГІНАЛ - також нові, оригінальні запчастини, але потрапляють до нас вони з інших джерел. Найчастіше це перехоплення поставок для заводів-виробників, так звані ОЕМ поставки. Запчастини, головним чином, відрізняються відсутністю спеціальної упаковки і комплектацією. У дисплеїв може не бути модуля підсвічування, у об'єктивів - декоративних накладок.

Запчастини б / у

 

ШРОТ - запчастини, які "видобуваються" з фотоапаратів в нашому сервісі. Це хороші, оригінальні запчастини, які вже попрацювали в чиїхось фотоапаратах. Оскільки розбираємо фотоапарати ми самі, то працездатність гарантована. Стан краще уточнювати, в описі товару відображаються можливі нюанси, а фотографії відповідають дійсності.

сліди використання

СЛІДИ ВИКОРИСТАННЯ - запчастини, які приходять від постачальників, і на них помічені будь-які сліди експлуатації. Стан уточнюйте перед замовленням.

відновлені зч

 

ВІДНОВЛЕНА - запчастини, які були відновлені в заводських умовах. Найчастіше це відноситься до матриць. Матриці виходять з ладу через помилку техпроцесу на заводі: відриваються "волоски", які з'єднують підкладку і сам кристал. Ці матриці відновлюються в заводських умовах, зривається скло, струмопровідні провідники перетравлюються до кристалу заново. Після чого захисне скло знову наклеюється. Таким чином матриця працює і далі, не гірше нової.

копії запчастин

 

КОПІЯ - китайські копії різних запчастин. Це далеко не оригінал, але за відсутністю кращого... Якість шлейфів останнім часом дуже гарна. Шестерні та інша механіка - на 3 з плюсом, але виконують свої функції.

 

Back to top