fbpx
Профессиональный ремонт фотоаппаратов в Николаеве и по Украине г. Николаев, Инженерная 16. Телефоны: 48-93-48 * 063-414-72-21 * 096-179-79-84 * 099-46-00-291

Батарейки сіли ...

Користувачі багатьох фотоапаратів з живленням від «пальчикових» батарей стикалися з дратівливою річчю: з написом «батарея розряджена» під час відповідальної зйомки.

Примітно, що подальша заміна батарей на нові, зарядка батарей, зарядка нових акумуляторів ні до чого не призводить.

 

Спробуємо розібратися в причинах цієї проблеми і способи її вирішення.

Отже, факти:

 

Потужність, споживана фотоапаратом, як правило, приблизно однакова для самих різних моделей. Трохи більше для старих, трохи менше для нових. Струм залежить від двох речей: від режиму роботи і від напруги живлення. Чим більша напруга живлення, тим менше струм, і навпаки (формулу Потужність = Напруга * Струм напевно багато хто може пригадати).

При живленні фотоапарата від чотирьох пальчикових батарейок (АА) напруга живлення буде максимум 4 * 1.5 = 6В.

При живленні від літієвого акумулятору - 4.1В.

При живленні від двох «пальчиків» - 3В.

 

Зверніть увагу, що вказані максимальні цифри, для акумуляторів значення будуть менше. Наприклад, для двох акумуляторів Ni-MH напруга живлення лежить в межах 2.1-2.4В.

Бачимо, що найбільший струм буде якраз у фотоапаратів, що живляться від двох елементів АА. Саме ці фотоапарати найбільш схильні до дефекту «вічно сідають батарейок».

 

Перейдемо до конкретних цифр: для типового фотоапарата струм споживання лежить в межах від 0.3А в режимі перегляду до 1.2а в режимі фото, коли відбувається перезарядка спалаху. Так само струм споживання підскакує на самому початку включення, коли виїжджає об'єктив.

Важливо: саме в момент включення фотоапарат вимірює ступінь зарядженості акумуляторів.

Проведемо уявний експеримент: послідовно з нашими батарейками включимо невеликий опір, скажімо, 0.5 Ом.

 

Маємо: напруга 2.3В, струм споживання 1А. Обчислимо, скільки «загубиться» на нашому зайвому опорі. U = R * I, U втрат = 0.5 * 1 = 0,5 В. Ця напруга просто загубиться на опорі, а значить замість нормальних 2.3В фотоапарат отримає тільки 1.8В, а це вже на межі повного розряду батарей, з точки зору фотоапарата .

 

Але звідки в реальному житті береться цей опір? Є кілька вузьких місць, які заважають донести енергію з батарейки до споживача.

По-перше - внутрішній опір самої батарейки. Він тим більше, ніж більш розряджений елемент живлення. Для старих акумуляторів його значення більше ніж для нових, а у поганих більше ніж у хороших. Радикальний спосіб знизити внутрішній опір батарей - поміняти їх на нові. Зробимо ремарку: не все добре те, що нове. Останнім часом якість акумуляторів сильно знизилася.

 

По-друге - на шляху струму є як мінімум чотири електричних контакти. Будь-яке забруднення на будь-якому з них призводить до сильного росту опору контакту. З цією бідою боротися простіше.

 

Перше - перевірити прилягання кришки відсіку батарей. 50% проблемних апаратів по «швидкому розряду» приходять саме з поламаними і нещільно закритими кришками відсіків батарей.

Друге - забезпечити чистоту контактів в батарейному відсіку. Дрібний надфіль або шкурка творять дива. Тільки що фотоапарат показував одну поділку заряду батарей, і ось уже три поділу, без перезарядки акумуляторів.

Третє, якщо перші два кроки ні до чого не привели - перевірити самі акумулятори. Для цього буде потрібно цифровий мультиметр (тестер) і потужний резистор (2-5Вт) опором 1 Ом. Методика проста: вимірюємо напругу на одному акумуляторі, запам'ятовуємо цю величину. Не відриваючи тестера від контактів акумулятора, торкаємося до них же ніжками резистора. Показання впадуть, тим сильніше, чим гірше якість акумулятора. Величину напруги після підключення резистора також запам'ятовуємо. Різниця між першим показанням і другим буде пропорційна внутрішньому опору акумулятора - чому різниця менше, тим «крутіше» акумулятор.

Абсолютні цифри приблизно такі: для щойно заряджених «пальчиків» АА напруга без навантаження 1.35В, напруга під навантаженням 1.22В, тобто різниця в 130 мВ. Це досить хороший показник. При падінні напруги більше 300 мВ акумулятор можна вважати непридатним (наприклад, було 1, 31В стало 1,12В).

Після такої відбракування ніколи не змішуйте хороші акумулятори з поганими. Пам'ятайте - краще два акумулятора різних виробників і ємності, ніж однакові акумулятори з розкидом по падінню напруги під навантаженням.

 

Ще одна банальна причина швидкого «розряду» АКБ - неправильний вибір типу батарей в меню фотоапарата. Завжди при роботі з акумуляторні батареї вибирайте установку "Ni-MH", а не "Alkaline / oxidryde".

Заради справедливості відзначимо, що є деякі моделі фотоапаратів, які невірно визначають заряд батарей, незалежно від їх якості. Невеликий список нижче:

 

- Olympus SP -310, SP -320, SP -350. У цих фотоапаратах не передбачено живлення від двох акумуляторів, що перезаряджаються. Тільки звичайні батарейки по 1.5В або літієва батарея на 3В. Проблема вирішується зміною апаратної частини фотоапарата: змінюється дільник напруги для роботи з АА акумуляторами.

- Olympus FE -210, Olympus FE-310. Там дефект вроджений, фотоапарат просто погано працює з акумуляторами. Навіть повністю справний апарат працює від Ni-Mh акумуляторів недовго.

- Kodak Z812 і ін. Причина аналогічна, апарат просто не розрахований на роботу від АА-акумуляторів.

 

Для таких «невиліковних» апаратів є відносно просте рішення: перевести їх з Ni-Mh на Ni-Zn акумулятори.

Акумулятори Ni-Zn мають ЕРС 1.6В, а значить працювати будуть так само (або краще) ніж лужні батарейки.

Такі акумулятори вже є у вільному продажу, однак зарядні від Ni-Mh до них НЕ ПІДХОДЯТЬ. Для Ni-Zn акумуляторів необхідно спеціальний зарядний пристрій, інакше пропрацюють вони не довго.

 

Ще один варіант - покупка одного Li-Ion акумулятора розміру 14500 і виготовлення "заглушки" для другого. Напруга, в такому випадку, виросте ще більше. Однак перед таким ризикованим кроком варто провести тест, як апарат працює від напруження 4,1В.

Отже, висновки:

Проблема не така страшна, як здається. Часто її можна вирішити навіть не розбираючи фотоапарат, просто почистивши контакти і привівши в порядок кришку відсіку батарей. Даний вид робіт наш сервісний центр виконує безкоштовно і на місці. Так само ми можемо зробити відбраковування акумуляторів під навантаженням, і теж - безкоштовно.

Хороших знімків Вам і тривалої роботи від одного заряду акумуляторів фотоапарату!

 

Додати коментар


Коментарі (за последние три месяца) Отобразить все комментарии   

GeM
# GeM 17.01.2014, 09:05
небольшая поправка - разница между 1.35 и 1.22 не в 10мВ а в 130мв... и далее аналогично. ;-)
Відповісти
Administrator
# Administrator 20.01.2014, 05:21
Спасибо, проморгал что-то:)
Відповісти
Знаток
# Знаток 16.06.2015, 09:55
Лучше использовать литиевые батарейки (хоть и стоят в 2...2,5 раза дороже) для фотоаппарата,а с щелочныеми (алклиневами) и аккумуляторами намучился.
Відповісти
Vovan Hz
# Vovan Hz 31.10.2015, 08:14
О да! Я тоже намучился с пальчиковыми батарейками и аккумуляторами для цифрового фотоаппарата. В итоге перешел на литий-ионные аккумуляторы 14500. О том, как это сделать, не меняя конструкции цифромыльницы, рассказываю в этом видео - https://youtu.be/9Q1xaEwXlho
Відповісти
Administrator
# Administrator 31.10.2015, 08:22
Не все фотоаппараты переживают напряжение питания в 4,2В.
Відповісти
СергейРу
# СергейРу 05.12.2015, 13:53
Протер деревянной палочкой со спиртяшкой и фотик вроде ожил, Спасибо! Можна новый пока не покупать)
Відповісти
Любомир
# Любомир 25.02.2017, 09:52
При переходе на Li-Ion надо ставить в "заглушку" 1-2 мощных (рассчитаные на высокие импульсные токи) диода последовательно, для снижения напряжения до безопасного уровня. Можно выпаять такие со старой материнки или блока питания. Вот и все.
Відповісти
Administrator
# Administrator 25.02.2017, 11:02
Решение право на жизнь имеет, однако не оптимально с точки зрения расхода заряда батареи - падение напряжения на двух диодах будет рассеяно в виде тепла.
Відповісти
Сергей Ф.
# Сергей Ф. 05.03.2017, 19:29
Для аккумуляторов фотокамер весьма критичным является значение max тока, которое они могут выдать. Поэтому замечание о внутреннем сопротивлении аккумулятора весьма верно, так же, как и замечание о чистоте контактов. Новая батарейка может выдать до 5-ти, 6-ти ампер, аккумулятор до 3-х. Перед использованием аккумуляторов не поленитесь, проверьте мультиметром: в режиме измерения тока до 10 А!!замерьте ток короткого замыкания щупами Вашего аккумулятора, чем он больше, тем лучше. И ещё. Используйте в фотокамерах проверенные (но дорогие) аккумуляторы Eneloop или аналогичные, почитайте в Интернете. Удачи!
Відповісти
Administrator
# Administrator 05.03.2017, 21:20
Небольшое замечание:

Амперметром тестера вы измеряете не максимальный ток аккумулятора (он намного больше!), а косвенно ЭДС источника под нагрузкой и сопротивление проводов прибора. Именно потому цифры щелочных батарей получились выше - начальный ЭДС у них 1.5В, против 1.2В у аккумуляторов.

Метод, безусловно рабочий, но с привязкой к одному "эталонному" тестеру и к одному типу химии аккумуляторов.
Відповісти
ната
# ната 25.06.2017, 16:43
Ух ты! полезная статейка оказалась)) я ж неправильно в меню выбрала тип акб))) перенастроила - теперь проверю, как надолго хватит заряда. :-)
Відповісти
Андрей83
# Андрей83 15.09.2017, 11:19
Здравствуйте , акомулятор заряжен но про включении фотоаппарат сразу выключается . Подключаю усби зарядку включается в режиме просмотра фото и показывает что заряжен,при отключении усби остаётся режим просмотра и очень долго разрезается ,но только включаешь режим съёмки сразу выключается . Вставляю другой акум все работает , можно ли как то ожевить вкус ?????
Відповісти
Administrator
# Administrator 17.09.2017, 08:15
Здравствуйте, что за фотоаппарат и какой там аккумулятор?
Відповісти
Вячеслав Юрьевич
# Вячеслав Юрьевич 11.10.2018, 08:19
Спасибо. Так и получилось. Произвел необходимые замеры под нагрузкой. Очень долго пользовался 3 комплектами аккумуляторов, за это время качество щелочных элементов значительно ухудшилось, особенно от энерджайзер не ожидал, поэтому как-то непривычно стало короткое время работы. Спасибо.
Відповісти
Ахмед Рамазанов
# Ахмед Рамазанов 01.09.2019, 20:44
У меня такая проблема. Долго не пользовался фотоаппаратом потому что не могу включить. Сегодня фотоаппарат попался по руку, купил новые батарейки он включился, но при съёмке он сразу же выключается не знаю в чем проблема. Модель pentax x-5
Відповісти
Administrator
# Administrator 02.09.2019, 04:24
Здравствуйте, современные батарейки не очень хорошо работают с фотоаппаратами и могут потечь. Обязательно используйте аккумуляторы, и осмотрите контакты батарейного отсека, нет ли там коррозии от электролита, и если есть - аккуратно почистите надфилем.
Відповісти
Володя
# Володя 25.12.2019, 17:12
Доброго вечора ,зтикнувся з такою проблемою маю Nicon L820.фотоапарат при довготривалим застоєм ,а саме 2 роки некористувався но акамуляторні батарейки витягнув щоб непотикли ,но коли я зарядив батарейки зарядне показало зелене світло ,привключені фотоапарату висвічує елемент живлення розряджено ,вставляю вже нові батарейки но не акамулятори теж саме ,може щось сталося в фотоапаратом підскажіть будласка ,контакти чисті провіряв,фотоапарат ні разу непадав ,зберігався в оригінальні коробці в сухому місці
Відповісти
Administrator
# Administrator 26.12.2019, 09:40
Доброго дня. На наш погляд, інших проблем, крім поганих елементів живлення бути не може. Надзичайно багато випадків браку серед нових батарейок.
Відповісти
Володя
# Володя 27.12.2019, 15:40
Дякую помогло з замінею всього комплекта ..зарядки і батарейок
Відповісти
Back to top