fbpx
Профессиональный ремонт фотоаппаратов в Николаеве и по Украине г. Николаев, Инженерная 16. Телефоны: 48-93-48 * 063-414-72-21 * 096-179-79-84 * 099-46-00-291

Найпоширеніші об'єктиви для дзеркальної фототехніки звичайно ж "китові". Найрізноманітніші сорти об'єктивів з фокусною відстанню 18-55 для кроп-матриці, мають скромні параметри, але дістаються як перший об'єктив майже всім фотолюбителям. Різних видів цих об'єктивів випустили дуже багато, ламаються вони часто, і підібрати запчастини стає важко. У цій статті ми розглянемо асортимент "китів" від Canon і Nikon, способи їх ідентифікації і застосовність популярних запчастин.

 

Nikon: від 18-55GII до AF-P 18-55 VR GII

Перше покоління об'єктивів NikonДвигун фокусування старого типу

У об'єктивів Nikon 18-55 досить хороша сумісність запчастин від найстаріших до сучасних: байонети і мотори взаємозамінні. Історично першим об'єктивом був AF-S DX Nikkor 18-55mm f / 3.5-5.6G ED. Сьогодні такі об'єктиви в ремонт майже не потрапляють. З значущих відмінностей - застосування MR-головки в системі фокусування, в подальшому від цього марнотратного кроку Nikon відмовився. У цьому об'єктиві вперше масово був застосований компактний ультразвуковий мотор, який без змін протримався до недавніх днів. Байонет, шлейф корпусу та частини механіки збігаються з подальшим, здешевлених об'єктивів. Зовні не відрізняється від AF-S DX Nikkor 18-55mm f / 3.5-5.6G ED II, має один перемикач на боці і широкий ободок на передній лінзі фокусування.

 

Напрявляются трансфокатора, гнеться

На зміну першому прийшов AF-S DX Nikkor 18-55mm f / 3.5-5.6G ED II. Зовнішніх відмінностей з першим об'єктивом немає, різниця тільки в маркуванні. Тому у нас в магазині вони в одній категорії.
MR-головки в об'єктиві немає, що позитивно позначилося на надійності. Мотор, байонет сумісні. З поширених проблем цього об'єктива - вигин двох металевих напрямних трансфокатора і утруднений хід кільця трансфокатора через це. Відповідні запчастини для цих двох типів об'єктивів можна знайти в нашому магазині: Запчастини на об'єктив Nikon 18-55 першого покоління

 

Третє покоління об'єктива зі стабілізаторомВтулки передньої лінзи, сама ламати запчастина

Наймасовіший в ремонтах - Nikon 18-55mm 1: 3.5-5.6G VR AF-S DX Nikkor. Як впізнати його? Найяскравіша відмінність - присутність двох перемикачів збоку об'єктива і рівне переднє кільце фокусування. Від подальших моделей він відрізняється тим, що не складається. Nikon 18-55VR - багатий на поломки об'єктив. Це в ньому від найменшого удару виходять з ладу напрямні передньої лінзи, це в ньому найбільш часто виходить з ладу двигун. Рідше, але все одно часто рветься шлейф і, як наслідок тремтить лінза стабілізатора. Байонет і мотор як і раніше сумісний з першими поколіннями.
Відповідні запчастини для нього можна знайти в нашому магазині: Запчастини на об'єктив Nikon 18-55VR

 

Складаний об'єктив 18-55VR GII і його попередникНовий двигун автофокусу - зелений статор

Актуальна зміна прийшла у вигляді Nikon 18-55mm 1: 3.5-5.6G VR AF-S GII Nikkor. Тут варто звернути увагу на маркування VR GII.
Це абсолютно новий за конструкцією об'єктив. Тут застосували несумісний байонет і несумісний (зелений) двигун.
Головна зовнішня особливість цього об'єктива - складана конструкція і невеликий розмір. Будь-яких очевидних слабких місць ми виявити поки не змогли, хіба що в конструкцію повернулася MR-головка, і несправності, пов'язані з нею. Наприклад, після удару часто відмовляє автофокус, смикається у точки фокуса. Відповідні запчастини для нього можна знайти в нашому магазині: Запчастини на об'єктив Nikon 18-55VR GII

 

Складаний об'єктив AF-P 18-55VRНовий тип байонета - пластиковий з частиною корпусу

І найсвіжіший об'єктив в лінійці - Nikon 18-55mm 1: 3.5-5.6G VR AF-P GII Nikkor. Букв у маркуванні все більше і більше, але головне тут AF-P.
Зовнішні відмінності: з'явився ободок навколо передньої лінзи, ширина кільця трансфокатора більше.
Цей об'єктив не тільки новий конструктивно, але і по духу. Це відповідь на об'єктиви Canon STM, і вони не сумісні зі старими камерами (все що старше Nikon D5300 не працює з цим типом об'єктивів). Фокусування тут кроковим двигуном в блоці лінз діафрагми.В вузлі фокусування немає ніяких обертових частин.
Підібрати запчастини для нього: Запчастини на об'єктив Nikon AF-P 18-55

 

 

Canon: від EF-S 18-55 до 18-55 IS STM

Перше покоління об'єктивів CanonШлейфи для об'єктива першої версії

Історично першими об'єктивами були Canon Zoom Lens EF-S 18-55mm 1: 3.5-5.6 і Canon Zoom Lens EF-S 18-55mm 1: 3.5-5.6 II. Зовні різниці між ними немає, по конструкції теж відмінності мінімальні. Цей об'єктив з грубою гумкою трансфокатора, сірою смугою фокусних відстаней.
У конструкції все надійно, в даний час виходять з ладу шлейфи діафрагми і фокусування. Від ударів страждає редуктор фокусування.
Байонети для всієї лінійки об'єктивів Canon 18-55 трохи різні. На дану модель можна встановити байонет від наступного покоління, навпаки - тільки з переробкою. редуктор і всі шестерні збігаються з наступним поколінням (Canon 18-55 IS, 18-55III).
Точно підібрані запчастини для цього об'єктива за посиланням: Запчастини на об'єктив Canon 18-55 3.5-5.6 II

Друге покоління об'єктивів CanonЗагальні запчастини для версії IS і III

На зміну першій, вельми посередній оптично, версії "кита" прийшла друга: Canon EF-S 18-55mm f / 3.5-5.6 IS. А з нею і наступна, спрощена: Canon EF-S 18-55mm 1: 3.5-5.6 III. Обидві вони зображені на зображенні зліва. Виглядає друге і третє покоління однаково, різниця лише в наявності перемикача стабілізатора в другій версії. Спільні риси: гумка трансфокатора з дрібним рифленням, маркування фокусних відстаней білою фарбою на чорному тлі.
А ось із запчастинами на ці об'єктиви розібратися набагато важче, ніж з їх зовнішнім виглядом. Отже, загальні запчастини це шлейф фокусування (сама ламати запчастина), редуктор фокусування (теж часто виходить з ладу), всі корпусні та оптичні частини (крім блоку діафрагми).

 

Шлейф діафрагми Canon 18-55 IS тип 1Шлейф діафрагми Canon 18-55 IS тип 2Шлейф діафрагми Canon 18-55 III Шлейфи діафрагми ж, навпаки, бувають аж трьох різних типів. Для об'єктива IS два різних типи шлейфу, відрізняються розводкою доріжок і формою шлейфа в блоці стабілізатора. Визначити, який шлейф застосований в об'єктиві без розбирання аж до блоку діафрагми неможливо, обидва шелйфа зустрічаються рівнймовірно.
І щоб зовсім заплутати ремонтника, в версії 18-55 III шлейф третього типу, на ньому немає доріжок, що відповідають за стабілізатор.
Запчастини на об'єктив Canon EF-S 18-55mm f / 3.5-5.6 IS
Запчастини на об'єктив Canon EF-S 18-55mm 1: 3.5-5.6 III

 

 

STM об'єктив CanonSTM, вид збоку

Остання на сьогодні модифікація об'єктива Canon 18-55 - Canon EF-S 18-55mm 1: 3.5-5.6 IS STM. З'явилося слово "STM", відносно нова технологія безшумної крокової фокусування. Відмінні об'єктиви для зйомки відео, чудова різкість і швидкість фокусування. Правда, теж ламаються. Зовнішні особливості: висока кільце тансфокатора, окреме електронне кільце фокуса, що не поєднане з передньою лінзою, ну і напис STM на передньому декоративному кільці.
Підбір запчастин дуже простий, нічого з попередніх поколінь не підходить. Свій байонет, відсутність звичного мотора фокуса. З ладу виходять шлейфи фокуса і діафрагми / стабілізатора. Обидва цих шлейфа рухливі, і з'єднують Блок діафрагми/ фокуса з платою. Також існують декількох типів, пізнати які без розтину об'єктива неможливо.
Точно підібрані запчастини для цього об'єктива за посиланням: Запчастини на об'єктив Canon EF-S 18-55mm 1: 3.5-5.6 IS STM

 

Всі покоління Canon 18-55 на одній картинціВсі покоління Canon 18-55 на одній картинці

При копіюванні статті индексоване посилання на першоджерело обов'язкове: photo-parts.com.ua

Додати коментар


Back to top