fbpx
Профессиональный ремонт фотоаппаратов в Николаеве и по Украине Временно не работаем: все контакты через Viber: +380632847131 или Telegram @photo-parts

Мал. 1. Фрагмент схеми nikon SB700, джерело: impulsite.ru

Спалах Nikon SB700 має типовий дефект - при активному використанні в один момент спалах робить "пих" і гасне. Надалі спалах може не включатися зовсім, показувати розряджену батарею або постійно світити світлодіодами підсвічування АФ.

При діагностиці з'ясовується, що вийшла з ладу головна плата - пробитий по живленню керуючий контролер.

Ми з'ясували причини цієї несправності і пропонуємо комплексне рішення по ремонту.

Отже причина "смерті" центральної плати проста: переломлюється чорний мінусовій провід від нижньої частини спалаху до "голови". У інших моделей накамерних спалахів в такому випадку просто не спалахує лампа. У обговорюваному спалаху це призводить до виходу з ладу процесора і декількох елементів на платі лампи.

Яка причина? У Nikon SB700 зв'язок по "масі" між блоком лампи і силовий частиною є (крім мінусового проводу) і через сигнальний провід сигналу підпалу. При обриві основного провідника маси різниця потенціалів в 300В прикладається до тиристору підпалу SCR701 (рис 1), він пробивається від перевищення напруги напрямком керуючий електрод-анод, за ним пробивається транзистор FET, і далі весь струм лампи прикладається до процесора через ніжку FP.

 

 

Проміжний висновок: без ремонту плати лампи головну плату сенсу міняти немає.

Що необхідно зробити для ремонту?

Крок 1: Замінити керуючий контролер. У нас вони є в продажу прошиті оригінальною прошивкою Nikon: shop/6551-Мікросхема_ (Процесор) _Nikon_SB700, _орігінал.

На цьому етапі спалах буде включатися. Ні в якому разі не варто натискати кнопку "test" для перевірки імпульсу! Процесор згорить тут же.

Крок 2:

Відпаяти від плати IGBT фіолетовий провід (FP). Мал. 2. Замінити чорний дріт на поворотну частину. Можна перевіряти імпульс. Спалах повинен спалахувати і регулюватися потужність імульсу.

Крок 3:

На платі лампи замінити тиристор SCR701 і транзистор FET (див. Рис 3).

Перевірити осциллографом або світлодіодом повну відсутність будь-яких імпульсів на фіолетовому дроті (FP). Тільки переконавшись в цьому можна повертати відпаяні раніше провід на місце і перевіряти роботу спалаху.

Опціонально, якщо стоїть мета запобігти виходу з ладу центральної плати при обриві мінусового проводу, провід FP можна підключити до плати IGBT не безпосередньо, а через захисну ланку: резистор номіналом близько 100 Ом і стабілітрон на 4-6В. При обриві маси обірветься резистор, а не проб'ється процесор.

Процесори в нашому магазині за бажанням комплектуються транзистором FET і тиристором SCR701:

https://photo-parts.com.ua:443/shop/6589-Тиристор_CR08AS,_для_накамерных_вспышек_(маркировка_AF)

https://photo-parts.com.ua:443/shop/4747-Транзистор_MCH3431,_n-mos_SOT323_(ZG)

 

 

 

Back to top