fbpx
Профессиональный ремонт фотоаппаратов в Николаеве и по Украине Временно не работаем: все контакты через Viber: +380632847131 или Telegram @photo-parts

Час йде, асортимент запчастин розширюється.

Для того, щоб покупець отримував максимально адекватну інформацію про компоненти, щоб уникнути невдоволення і розчарування якістю запчастин, запчастини в магазині тепер мають таку градацію за якістю і походженням:

ОРИГІНАЛ АСЦ

 

ОРИГІНАЛ АСЦ - ті компоненти, які фірма-виробник фотоапаратів відправляє своїм авторизованим сервісним центрам для ремонту. Це самий "оригінальний оригінал", найвища якість гарантована. Запчастини поставляються в оригінальній упаковці, часто запечатані. Окреме питання стосується системних плат, які продаються в цій категорії. Більшість плат не ініціалізовані, тобто не налаштовані для роботи у користувача. Наприклад, всі плати для DSLR Canon прошиті спеціальної сервісної прошивкою, вони не реагують на відкриття-закриття кришок АКБ і карт пам'яті, не реагують на важіль включення (завжди включені), знімки не записуються на карту пам'яті, в меню за умовчанням стоїть японська мова. Детальна інформація представлена в кінці статті.

Нова запчастина

 

ОРИГІНАЛ - також нові, оригінальні запчастини, але потрапляють до нас вони з інших джерел. Найчастіше це перехоплення поставок для заводів-виробників, так звані ОЕМ поставки. Запчастини, головним чином, відрізняються відсутністю спеціальної упаковки і комплектацією. У дисплеїв може не бути модуля підсвічування, у об'єктивів - декоративних накладок.

Запчастини б / у

 

ШРОТ - запчастини, які "видобуваються" з фотоапаратів в нашому сервісі. Це хороші, оригінальні запчастини, які вже попрацювали в чиїхось фотоапаратах. Оскільки розбираємо фотоапарати ми самі, то працездатність гарантована. Стан краще уточнювати, в описі товару відображаються можливі нюанси, а фотографії відповідають дійсності.

сліди використання

СЛІДИ ВИКОРИСТАННЯ - запчастини, які приходять від постачальників, і на них помічені будь-які сліди експлуатації. Стан уточнюйте перед замовленням.

відновлені зч

 

ВІДНОВЛЕНА - запчастини, які були відновлені в заводських умовах. Найчастіше це відноситься до матриць. Матриці виходять з ладу через помилку техпроцесу на заводі: відриваються "волоски", які з'єднують підкладку і сам кристал. Ці матриці відновлюються в заводських умовах, зривається скло, струмопровідні провідники перетравлюються до кристалу заново. Після чого захисне скло знову наклеюється. Таким чином матриця працює і далі, не гірше нової.

копії запчастин

 

КОПІЯ - китайські копії різних запчастин. Це далеко не оригінал, але за відсутністю кращого... Якість шлейфів останнім часом дуже гарна. Шестерні та інша механіка - на 3 з плюсом, але виконують свої функції.

 

Що може майстер зробити з чистою платою без спеціальних пристосувань? Звичайно, не так багато, як працівник АСЦ, але результату можна досягти.

Практично кожен дзеркальний цифровий фотоапарат складається з двох різних електронних блоків, які працюють більш-менш ізольовано. Це блок управління і блок обробки зображення.

Блок управління - модуль, який відповідає за механіку дзеркального механізму, автофокус, замір експозиції, управління затвором і т.ін. Все те, що міститься в плівковому дзеркальному фотоапараті. Зібраний, зазвичай, на одному великому микроконтроллере або невеликому їх наборі. Налаштування зберігаються або у внутрішній незалежній пам'яті, або у зовнішній мікросхемі EEPROM.

Блок обробки зображення - модуль, який відповідає за знімання зображення з матриці, його обробку, компресію, запис на карту, роботу з дисплеєм, відображення меню. Зібраний на спеціалізованому DSP процесорі, як правило, фірмовому (DIGIC - Canon, EXPEED - Nikon, Bionz - Sony і т.п.). Налаштування зберігаються в мікросхемі флеш-пам'яті.

Для плат на дзеркалки Canon:

 

Нова плата для АСЦ без процедури ініціалізації нормально не працює. Вона не буде реагувати на відкриття-закриття відсіків АКБ, карти пам'яті, не завершить роботу за допомогою важеля включення, фото не буде записано на флеш-карту, мова меню і настройки не зберігаються. Для перенесення налаштувань необхідно перепаять мікросхему EEPROM і FLASH, одну або кілька (див. Малюнки).

З мікросхемою SPI flash робити нічого не потрібно, вона (вони) містять призначену для користувача інформацію, не специфічну для настройки плати.

Плата Canon з мікросхемою EEPROM

Плата Canon c мікросхемою Flash

Нові плати Nikon вже ініціалізовані, і, в принципі, готові до використання. Налаштування AF AE зберігається в точно такій же мікросхемі EEPROM поруч з MCU, тому зі старої плати необхідно переставляти даний чіп. Або скористатися сервісною програмою для підгонки АФ до норми.

Зверніть увагу, центральні плати NIKON без ініціалізації НЕ відображають батарею, замість неї - значок вилки електроживлення. Заміна EEPROM зі старою плати вирішує проблему.

Плати на НЕ-дзеркальні фотоапарати ( "мильниці") Nikon не вимагають ініціалізації. По хорошому, настройки потрібно переносити і в них, і метод той же - перепайка флеш-мікросхем. Однак, для плат з "бутербродом" робити це важко і недоцільно.

Плати для компактних фотоапаратів Canon без ініціалізації не включаються. Без спецобладнання це вирішується перестановкою мікросхеми флеш-пам'яті. Для апаратів з "бутербродом" це вже є проблемою, тому перед покупкою такої плати варто зважити свої сили в пайці двоповерхових мікросхем.

Back to top